obrazek


Wydział Nauk o Żywności i Rybactwa to ciekawe i inspirujące miejsce, w którym dowiesz się wszystkiego o żywności i żywieniu oraz poznasz dogłębnie podwodny świat w bardzo szerokiej perspektywie.
Nasz wydział stwarza optymalne warunki do zdobywania wiedzy oferując nowoczesne laboratoria, specjalistyczne pracownie naukowe, w tym sale akwaryjne i ekspozycje muzealne. Doskonaleniu umiejętności praktycznych sprzyja niepowtarzalna infrastruktura, w skład której wchodzą sale technologiczne z mini liniami do produkcji żywności, terenowa stacja doświadczalna oraz statek badawczy.
Współpracujemy z wieloma podmiotami gospodarczymi, co pozwala na prowadzenie zajęć w komercyjnych laboratoriach oraz zakładach przemysłowych i  umożliwia studentom nawiązywanie bezpośrednich kontaktów z przyszłymi pracodawcami.
Podczas kształcenia duży nacisk kładziemy na aktualne problemy związane z produkcją żywności, jej bezpieczeństwem mikrobiologicznym, prawidłowym odżywianiem, gospodarką wodną oraz planowaniem odpowiednich strategii eksploracji zasobów mórz, jezior i rzek.

Nasze kierunki:
· ichtiologia i akwakultura
· mikrobiologia
· technologia żywności i żywienie człowieka

 HARMONOGRAM DNI OTWARTYCH