obrazek

Wydział Informatyki to miejsce pełne życia i… przetwarzanych informacji. Spotkasz tu ludzi, dla których software i hardware to pasja i życiowe powołanie. Blockchain, Big Data, AI, VR - te i inne magiczne zaklęcia, działające na wyobraźnię laików, to nasz chleb powszedni.
Jesteśmy jednym z najmłodszych wydziałów ZUT. Nic dziwnego, skoro sama informatyka jest stosunkowo młodą dyscypliną techniczną. Nasz wydział powstawał po 1999 r., jest więc niewiele starszy od Ciebie. Dziś jest jednym z największych Wydziałów ZUT, zarówno pod względem liczby studiujących, jak i liczby absolwentów.
Informatyka to koło napędowe gospodarki, a informatyk to specjalista, bez którego nie poradzi sobie żadna z dziedzin współczesnego życia. Studiując informatykę otwierasz dla siebie obiecującą ścieżkę kariery i wyjątkową szansę zatrudnienia w branży, która nie doświadcza stagnacji.
Wydział szczyci się pozytywną oceną programową Polskiej Komisji Akredytacyjnej, ważną do roku 2025/26, co jest formalnym i oficjalnym potwierdzeniem wysokiego poziomu nauczania. Potwierdzeniem praktycznym są kariery zawodowe naszych absolwentów, których znajdziesz wszędzie tam, gdzie tworzy się informatyka – ta codzienna i ta kreująca przyszłość.

Nasze kierunki:
· informatyka

HARMONOGRAM DNI OTWARTYCH